Bugun...
evden eve nakliyatimitasyon saatnakliyat

duzce satilik arsa

pendik evden eve nakliyat

/a>
AHLAT'IN BAKAN AVUKATI


Serdar ADIYAMAN
serdar
 
 

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın ilçemize gelişi her anlamıyla çok olumluydu.  Adalet Bakanı Bozdağ'ın  Ahlat ile ilgili projelere gerçekten kayıtlı olması, gelirken Kültür Bakanı ile ilçemiz hakkında önemli projeleri görüşmesi, Konya Büyükşehir Belediyesi ile kardeş şehir konusunu ele alması ve bundan sonra da bir Ahlatlı gibi ilçemiz ile ilgileneceğini ifade etmesi gerçekten küçümsenemeyecek kadar önemliydi.

Özellikle sayın bakanın, Kültür Bakanlığının ve hükumetin bundan sonra ki süreçte Ahlat'a ve bu ecdat yadigarı eserlere sahip çıkmaya devam edeceğini, önümüzde ki zaman içerisinde burada daha önemli adımlar atılacağının sinyalini açık açık kamuoyunun önünde vermesi tabi ki sevindirici. Bakanın  Ahlat dönüşünde ise gerek Cumhurbaşkanı ve Başbakan ile gerekse hükumetin diğer bakanlarıyla da Ahlatlı gibi taleplerimizin sözcülüğünü yapacağını ifade etmesi, açıkçası "Ahlat'ın avukatı" olacağını Adalet Bakanının ağzından duymak çok güzeldi. Bu ziyaretin ilçemize nasıl yansıyacağını ise ilerleyen süreçte göreceğiz.  

AÇIK ve KAPALI CEZAEVİ

Açık ve kapalı Cezaevi projesi faaliyete geçmeden bir takım eleştirilerde aldı başını gitti. Şimdilik bu eleştirilere çok fazla değinmek istemiyorum. Fakat konuyu sadece bir cezaevi olarak ele alırsak,  projeyi oldukça dar bir pencereden görmüş olmayacak mıyız? Proje gerçekleşirse, burası adeta bacasız bir fabrika gibi olmayacak mı? Esnafı, bakkalı, fırıncısı kısacası önemli bir ekonomik döngü olmayacak mı? Tabi bu konu gündeme gelirken eleştirilere de kulak kapamıyoruz. Cezaevi yapımıyla kimse övünmüyor. Gönül isterdi ki cezaevlerine hiç gerek kalmasın. Bu projede ki amacı tamamen, nüfusu ve ekonomiyi canlandıracak bir gelişme olarak görüyorum. Bakın, Türkiye iş-yurtlarının ülke genelinde çeşitli faaliyetleri bulunuyor. Hükümlü ve tutukluların meslek ve sanatları korunarak geliştirilebiliniyor. Veya bir meslek ve sanat öğrenmeleri sağlanıyor. Kısacası üretim yapılıyor. Adeta bir ''fabrika'' gibi çalışıyor. Burada Türkiye İş-yurtları ile ilgili faaliyetlerde bulunacak yaklaşık 400 kişiye ise istihdam alanı sağlanacak. İlçe ve ülke ekonomisine de önemli  katkı sunulacak. İş kolları da buna göre arttırılacak. Burada üretim yapılacak. Bu projenin ilçemize katkı sunacağına inanıyorum. İnşallah memleketimize hayırlı olur.Bu yazı 5214 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR

YENİ WEB SİTEMZİ NASIL BULDUNUZ


YUKARI