Bugun...
evden eve nakliyatimitasyon saatnakliyat

duzce satilik arsa

pendik evden eve nakliyat

/a>
Reklam


BÖLGE TURİZMİNE AHLAT YÖN VERECEK

BÖLGE TURİZMİNE AHLAT YÖN VERECEK
+ -

Tanıtım seferberliği kapsamında Bitlis’in Ahlat ilçesinde bulunan Turizm Tanıtma Platformu (TUTAP) Başkanı Fikret Yıldız, “İlçenin UNESCO geçici listeden ana listeye geçmesi hem Ahlat’ın hem de Bitlis genelinde bu bölgenin turizmine çok büyük bir katkı sağlayacaktır. Zaten bu sebeple burada bulunmaktayız” dedi.

  Bitlis ve ilçelerindeki tarihi mekan ve doğal güzelliklerin tanıtımının yapılarak turizme kazandırılması amacıyla imzalanan protokol kapsamında Ahlat’ta tanıtım çekimleri yapıldı.

  Bitlis Eğitim ve Tanıtma Vakfı (BETAV) ile Turizm Tanıtma Platformu (TUTAP) Başkanlığı arasında imzalanarak hayata geçirilen tanıtım projesi kapsamında ilçeye gelen ekip çekimlere başladı. 

  Ahlat Belediyesi’nin sponsorluğunda proje kapsamında ilçede 3 gün boyunca tanıtım çekimleri yapıldı.

  Çekimlerin ardından açıklamada bulunan TUTAP Başkanı Fikret Yıldız, Bitlis’te yapılan çalışmanın odağında Ahlat olduğunu vurgulayarak, “Dünya Mirası Türkiye Projesi kapsamında Ahlat Selçuklu Mezarları’da yer almaktadır. Tabi şuanda 2000 yılında girmiş olduğu UNESCO geçici listeden ana listeye geçmesi hem Ahlat’ın hem de Bitlis genelinde bu bölgenin turizmine çok büyük bir katkı sağlayacaktır. Zaten bu sebeple burada bulunmaktayız. Bir tanıtım seferberliği başlattık. Bu seferberlik 7 ili kapsıyor. Startımızı da Bitlis’ten verdik. Tabi Bitlis’te ki yaptığımız çalışmanın odağında Ahlat var. Ahlat’ta sadece Selçuklu Meydan Mezarlığı değil diğer unsurlarında çekimleri yapıldı. Hazırlayacağımız tüm tanıtım materyallerinde Selçuklu Mezarlığının yanı sıra ilçede ki diğer tarihi mekanlarda yer alacaktır. Bu bakımdan Ahlat’ın çok iyi tanıtılması gerektiğini düşünüyoruz. Ahlat genelinde bu bölgenin de turizmi önemli oranda etkilenecektir. Yani Bitlis’te bulunan diğer tarihi unsurlarda Ahlat’ın sayesinde daha fazla ziyaretçi akınına uğrayacak. Turizmin gelişmesi demek bölgenin ekonomisinin, ticari ve sosyal yaşamın gelişmesi demektir. Bütün bunları değerlendirmek açısından da Ahlat’ta ki çalışmamız gerçekten büyük bir önem arz etmektedir” dedi. 
Kaynak: Selçuklu Gazetesi

Editör: Serdar Adıyaman

Bu haber 602 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANANLAR HABERLER
SON HABER YORUMLARI
YUKARI